Kuidas koerad ellu jäävad?
mai 12, 2016
Kuidas mikroneesialased pereelu elavad?
mai 19, 2016

Kuidas eurooplased Yapil äri ajavad?

Yapil tegelevad kaks eurooplast hotellinduse ja turismiga. Nimetame neid Di ja De. Di on austerlane, De on sakslane. Üksteisest aru saavad, aga läbi ei saa. Di töötab (ja mitte ainult, on isegi omanik) imeilusas viktoriaanliku arhitektuuriga puitehitises, mille igast detailist hõngub maitsekust ja suursugusust. De töötab lihtsas betoonist modernses hotellis, mille sarnaseid leiab igast maailma nurgast.
Di on peaaegu alati pahur ja morn ning vesteldes kurdab kui lollid, laisad ja saamatud kõik on. De kiidab, kui tublid on ta töötajad, kui head on kliendid ja selle juures on tal alati naeratus näol. Di ootab, et Yapi valitsus võtaks vastu hiinlaste abi, ehitaks suuri golfiväljakuid ja rajaks liivarandu. De ei oota midagi, kui vaja sõidab Saksamaale ja toob ise turistid kohale.

Ühel päeval tuli Yapi randa üüratult suur kruiisilaev, pardal mitu tuhat turisti, kes nagu rohutirtsude parv tormas Yappi suveniiridest ja kohalikust õllest tühjaks tarbima. Di teenis nende peal paarkümmend dollarit, De oli võtnud lisatööjõudu ja jooksis ise ringi higi nirisemas ning pani õhtuks mitu tuhat tasku.

Di ootab, et talle midagi tehtaks ja toodaks, De teeb ise. Di arvab, et maailm on talle võlgu, De maksab maailmale ja maailm talle. Di hotellis on mõned turistid, kes kogemata sinna sattusid, De baar on alati rahvast täis, kes tõotavad tagasi tulla või vähemalt teisi saata.

Tundub, et positiivsus võidab isegi Yapil äri ajades:)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga